Sadzonki kwiatów balkonowych i ogrodowych, ziół, warzyw i krzewów ozdobnych oraz bylin
z dowozem na terenie Wrocławia pod wskazany adres.


Jestem ogrodnikiem. Uprawiam i sprzedajê: sadzonki kwiatów balkonowych
i  ogrodowych, flance warzyw, ziół oraz krzewy ozdobne i byliny. Swoje sadzonki dowożę do klienta na terenie Wroclawia pod wskazany adres.

     Zapraszam do kontaktu


 

Rozsada dostępna: wiosna 2021Sadzonki: ziół, przypraw

Mięta pieprzowa, inne

sadzonki mięty - Wroclaw

Bazylia zielona, ciemna

sadzonki bazyli wroclaw

Szczypior, pietruszka

Szczypiorek siedmiolatka, pietruszka naciowa

Tymianek, kolędra

sadzonki tymianku i kolędry

Oregano, Majeranek

sadzonka oregano, majeranek wrocław

Lawęda, szałwia lekarska

wrocław sadzonka szałwi lekarskiej, lawedy

Czosnek niedzwiedzi

sadzonka czosnek niedzwiedzi - Wrocław

Sadzonki Estragon, lubczyk

sadzonka lubczyk, magi, estragon Wroclaw

Sadzonka rozmarynu

sadzonki rozmarynu - wrocław

Sadzonki Melisa cytrynowa

melisa sadzonka Wrocław

Macierzanka i rumianek

Sadzonki macierzanki i rumianku Wrocław

Sadzonki Wrocław

Sadzonki na zamówienie Wrocław

Sadzonki ziół i przypraw sprzedawana są w doniczkach 10cm.
Wysokość sadzonki ok.15 cm.Uprawa ziół i przypraw:


Sadzimy większość ziół w słonecznych i zacisznych, osłoniętych od wiatru miejscach – przy południowych ścianach budynków lub przy ogrodzeniu. Takie wygrzane w słońcu rośliny wydzielają więcej olejków eterycznych i innych związków chemicznych decydujących o aromacie sadzonych ziół i przypraw. Najwięcej słońca potrzebują zioła pochodzące z cieplejszych rejonów świata: bazylia, biedrzeniec anyż, estragon, czarnuszka, hyzop, lawenda, majeranek, szałwia i macierzanka tymianek. Istnieją jednak i takie zioła, które doskonale czują się w półcieniu, a nawet między drzewami, na przykład: sadzonki barwinka, konwali, lubczyka, mięty, miodunki i przywrotnik.
Niektóre zioła są bardzo żywotne i szybko się rozrastają, zabierając miejsce posadzonym obok roślinom. Bardzo rozrasta sie mięta, która tworzy silne i długie rozłogi, a także lebiodka, rumianek i szałwia. .
Zioła mogą rosnąć w każdej przeciętnej ziemi ogrodowej, choć najbardziej odpowiadają im łatwo nagrzewające się próchniczne i przepuszczalne. Większość ziół lubi gleby, które zawierają wapń. Do uprawy ziół nie nadają się natomiast ciężkie i podmokłe gleby gliniaste.
Zioła są łatwe w uprawie. W sezonie rabatę ziołową należy jedynie podlewać i usuwać z niej chwasty. Co roku wiosną można wokół roślin rozłożyć cienką warstwę kompostu. Nie jest natomiast konieczne nawożenie mineralne, jeśli zioła dobrze rosną i mają zdrowe, intensywnie zielone ulistnienie.
Wiele gatunków ziół pochodzi z cieplejszych rejonów świata. Niektóre z nich w naszym klimacie mogą przemarzać, dlatego jesienią, po pierwszych przymrozkach, należy je okryć świerkowymi gałęziami albo liśćmi. Okrywane powinny być lawenda, melisa i szałwia. Zioła, które są krzewinkami (między innymi lawenda i hyzop), dobrze jest przycinać co roku wczesną wiosną, ucinając około dwóch trzecich ich pędów. Przycinane rośliny mają kształtniejszą i gęściejszą koronę.